13 Şubat 2016 Cumartesi
 
 
Şifremi Unuttum
Yeni Kullanıcı Hesabı İstiyorum

 

  » Ürünler » Anahtar Makinaları » TR-3000 CARISMA
 Resmi büyültmek için üzerine tıklayın.


KOD NO : TR-3000

Bu ürünü An-San Çağrı Merkezi'nden de
(0212 612 33 93) satın alabilirsiniz.


SPEED CONTROL SYSTEM

Çalışma sistemi videosunu izlemek için
resmin üzerine tıklayın.


 

Sıra dışı ve çarpıcı tasarımı ön planda olan Carisma, otomatik anahtar kopyalama makineleri sınıfında ilklere sahip bir model. Sizce de alışılmışın dışında görüntüsü bu ilklerin habercisi değil mi?Speed Control System:
Otomatik anahtar kopyalama makinelerinde genel olarak kullanılan sistemlerde, gidiş ve geri dönüş süreleri aynı olmaktadır. Bu da anahtarı kopyalama sırasında bıçağa çok fazla güç bindirmekte, hem bıçağın çabuk körelmesine hem de anahtarın düzgün işlenmemesine sebep olmaktadır. An-San ar-ge ekibinin geliştirmiş olduğu S.C.S. (speed control system) sayesinde gidiş ve geri dönüş süreleri gerektiği şekilde paylaştırılmıştır. Kopyalama süresi 35 saniye olarak minimum seviyeye çekilen Carisma bu 35 saniyelik sürenin 25 saniyesi gidiş (kesme) 10 saniyesi ise geri dönüş olarak kullanmaktadır. 25 saniye gibi uzun bir gidiş kesme için yavaş olduğundan temiz bir kopyalama ve uzun bıçak ömrü sağlamaktadır. Geri dönüş süresi ise 10 saniye olduğundan gereksiz vakit kaybı önlenmiştir.

Horizontal Working: Carisma serisinin en göze çarpıcı özelliği doğrusal çalışan mengene sistemidir. Dairesel olarak çalışan mengene sistemleri, kilitlerin şifresindeki alçak fişe ve yüksek fişe farkını anahtar kopyalanırken açı kaybıyla birlikte hata oranını katlamaktadırlar. Yani orjinal bir anahtar kopyalanırken, makineden yada aşınmadan dolayı yüzdelikli bir hatayla kopyalanmış ise çekilen o anahtardan tekrar bir kopya çekilecek olursa bu hata ikiye katlanmaktadır. Çekilen anahtar büyük bir ihtimalle takıntılı açıcak o kopyadan bir anahtar daha çekilecek olursa o anahtar ise açmayabilecektir. Geliştirilen yatay çalışma sistemi (Ho-Wo) sayesinde kopyadan kopyaya kaç anahtar çekilirse çekilsin, kesici ve takipçi merkezi ham anahtarın ve kopya anahtarın hep merkezinde bulunduğundan anahtarlardaki hata oranı sıfırdır. Bu yüzden An-San yapılan anahtarlardaki açma garantisini %100 vermektedir.


Electronic Control Units: Makinenin üzerinde bulunan mikroçip, hem tüm aksamların çalışmasını ve kontrolünü sağlamakta ayrıca makine üzerinde yapılan tüm işlemleri kayıt altına almaktadır. Bu sayede her türlü arızaya karşı maksimum güvenlik sağlanmakta ayrıca bıçak körelmesi, bakım zamanı gibi çeşitli servis gereken durumları hem görüntülü hemde sesli olarak bildirmektedir. *Dijital ekranı sayesinde günlük, haftalık, aylık ve toplam olarak çekilen anahtar miktarını rapor olarak size sunmaktadır.

*Günlük raporlama takip sistemini kullanmak için gerekli olan dijital panel opsiyonel donanımdır, ayrıca satılmaktadır.

Makine üzerinde yale bölümü, kasa bölümü ve çapak alma bölümü olarak, birbirinden bağımsız üç adet motor bulunmaktadır. Her bir birim kendi motorunu kullandığından herhangi bir şekilde çalışan sistemler güç kaybına uğramamaktadır. Yale bölümü komut verildikten sonra anahtar kesme işlemi bitince otomatik olarak bekleme konumuna geri döner ve durur. Çapak alma fırçası yine aynı şekilde anahtar çapak alma süresi kadar çalışır ve otomatik olarak kapanır, fırça bölümü ayrıca uzun çalışma gereksiniminde sürekli açık kalma fonksiyonuna da sahiptir.


 

Dokunmatik olarak tasarlanan kontrol paneli hem şık bir görünüme hem de kullanımı kolaylaştıran bir ergonomiye sahiptir. Nano teknoloji ile üretilen buton yapısı tüm arızalara karşı maksimum koruma altındadır. Ayrıca panel üzerinde bulunan data led ile sistemin problemleri ve servis durumu gözlenmektedir.


.

Kasa anahtarlarını kopyalamada kullanılan kesici testere Diamond (elmas) olduğu için kopyalama esnasında herhangi bir esneme yapmadığından hassas ve rahat bir kopyalama gerçekleşir. Ayrıca saf elmas olduğu için herhangi bir körelme söz konusu değildir

 

Çalışılan alana odaklanmış aydınlatma sistemi hem rahatsızlık vermeyen hem de çalışma performansını arttıracak şekilde tasarlanmıştır. Aydınlatma paneli kristal yapısı sayesinde düşük tüketimle maksimum aydınlatma sağlamaktadır.